• Świetlica

Czerwiec 2021 r.

Ploteczki_z_Piąteczki.pdf

MEGA ZABAWA!

W roku szkolnym 2019/2020 świetlica szkolna realizuje ogólnopolski program edukacyjny „MegaMisja” Fundacji Orange, którego celem jest podniesienie wiedzy i kompetencji cyfrowych uczniów.  Spośród 500 zgłoszeń do programu zostało zakwalifikowanych 150 szkół podstawowych z całej Polski. Jednym z warunków dostania się do programu było nagranie 60 sekundowego filmiku obrazującego zrozumienie idei programu i zachęcającego organizatorów do wybrania naszej szkoły.

Programem objęci są uczniowie klasy I b korzystający ze świetlicy szkolnej. Zajęcia odbywają się raz do dwóch razy w tygodniu i trwają od 45 do 60 minut. Są one oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Dzieci poprzez zabawę uczą się:

• jak korzystać z nowych technologii w sposób bezpieczny;
          • jak weryfikować źródła informacji;
          • jak chronić swoją prywatność;
          • jak przestrzegać praw autorskich;
          • jak tworzyć i prezentować własne dzieła w sieci.

Program rozwija również zdolności społeczne uczniów: wspiera współpracę w grupie, komunikację, czy też wypracowywanie wspólnego zdania.

Jak pokazują badania ewaluacyjne dzięki swobodnej atmosferze MegaMisji, najbardziej zaangażowanymi uczestnikami zajęć są często dzieci, które na tradycyjnych lekcjach nie są prymusami. – mówi Krzysztof Kosiński, koordynator programu z Fundacji Orange.

W czasie MegaMisji, realizując kolejne obszary tematyczne dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków.

A oto nasi bohaterowie po zdobyciu pierwszej nagrody – kreatywnego zestawu plastycznego:

Wielka radość z drugiego zestawu nagród – ciekawych książek i gier: