• Akcja "Góra Grosza"

• Stare porzekadło mówi: "Grosz do grosza i będzie kokosza". I właśnie z takich drobnych "grosiaków" w ramach XXIV edycji akcji charytatywnej Góra Grosza nasza szkoła zebrała łącznie 2662,07 zł. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie akcji i przekazanie środków finansowych dla dzieci i młodzieży z całej Polski.
            Oto najaktywniejsze klasy biorące udział w akcji charytatywnej GÓRA GROSZA:
            kl. IIIA wychowawczyczni Pani A.Grużewskiej
            kl. IIIB wychowawczyni Pani M.Zawadzkiej
            kl. IB wychowawczyni Pani R.Gronostajskiej
            kl. IVB wycowawczyni Pani U.Wiskiej
            kl. VID wychowawczyni Pani J.Filipkowskiej

Bardzo dziękujemy!

• Pizza jest dobra na wszystko

• W dniu dzisiejszym klasa Id wybrała się na wycieczkę do pizzerii Da Grasso w Łomży. Celem wycieczki była integracja klasy, a także uwrażliwienie na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym oraz przy stole podczas posiłku. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w profesjonalnych warsztatach robienia pizzy. Wybierając ulubione dodatki dzieci tworzyły własne kompozycje smakowe. Wszystkie pizze wyglądały i smakowały wspaniale!

• Z fizyką za pan brat!

• Elektromagnes jest to urządzenie, które wytwarza pole magnetyczne w wyniku przepływu przez nie prądu elektrycznego. Pierwszy elektromagnes zbudował w 1825 r. William Sturgeon. W rolę Williama wcielili się uczniowie klas ósmych, budując na lekcjach fizyki własne elektromagnesy. Wykorzystali do tego stalowe gwoździe, druty miedziane i baterie, a powstały elektromagnes potrafił przyciągnąć nawet duży gwóźdź.

• Pierwszaki są już czytelnikami biblioteki

• 13 lutego w poczet czytelników biblioteki szkolnej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych. Pierwszaki brali udział w przedstawieniu przygotowanym dla nich przez uczniów z aktywu bibliotecznego i Teatru „Fantazja” – „Zaczarowany bajek świat” , który sami odkryją w książkach  z naszej biblioteki szkolnej. Na zadawane pytania i zagadki na temat biblioteki i bajek odpowiadali wyśmienicie - czyli egzamin zdali świetnie. Myślimy, że na pewno będą dobrymi czytelnikami. Uczniowie zobowiązali się, że będą czytać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nowo mianowani czytelnicy otrzymali pierwsze książeczki i kolorowanki. Bibliotekę opuścili zadowoleni i pełni wrażeń. Naszym najmniejszym czytelnikom życzymy cudownych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że będą stałymi bywalcami w naszej szkolnej bibliotece.

• Walentynki tuż, tuż.

• 14 LUTEGO DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO!!!
            Z tej okazji Samorząd Uczniowski SP 5 serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w POCZCIE WALENTYNKOWEJ. Pocztówki i listy z życzeniami i pozdrowieniami prosimy wrzucać do kartonu na parterze przy tablicy multimedialnej. WSZYSTKIE DROBNE UPOMINKI PROSIMY PRZEKAZYWAĆ BEZPOŚREDNIO DO OPIEKUNÓW SAMORZĄDU. Pamiętajcie! Każda przesyłka musi być podpisana, żeby mogła dotrzeć do adresata (IMIĘ, NAZWISKO, KLASA). ANONIMÓW NIE DA SIĘ DORĘCZYĆ!!! Z okazji Walentynek wszystkim tym, którzy kochali, kochają lub kochać będą życzymy wszystkiego co najlepsze!
            Z pozdrowieniami! Samorządowcy SP 5

• Szczotka, pasta i piękny uśmiech gotowy!

• Higiena jamy ustnej dziecka jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia i zapobiegania wielu chorobom. Dzięki pani Julicie - mamie jednego z naszych uczniów, dzieci z klasy pierwszej mogły się o tym przekonać. Nasz gość szczegółowo wytłumaczył najmłodszym jak prawidłowo myć ząbki, jak często to robić, kiedy należy udać się do stomatologa. Dzieci same mogły spróbować sił jako dentysta i zbadać modele zębów. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy!

• Kolorowo, balowo, karnawałowo!

• Karnawał to miła, szlaona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest wspaniałą atrakcją również dla dzieci. Dlatego w pierwszym tygodniu po feriach w naszej szkole zorganizowano wspaniałe bale dla klas młodszych i szalone dyskoteki dla klas starszych. Od lat w klasach I-III dziewczynki przebierają się za piękne księżniczki, dobre wróżki, czy słodkie zwierzaki. Chłopcy natomiast wybierają superbohaterów, żołnierzy, strażaków, czy inne postacie ze znanych bajek. Wspólna zabawa i stoły pełne smakołyków bardzo umiliły czas najmłodszym. Uczniowie klas starszych mogli potańczyc na dyskotekach przygotowanych specjalnie dla nich.  Ulubione przeboje i dobre towarzystwo pozwoliły wszystkim miło spędzić czas.