Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, iż dwóch reprezentantów naszej szkoły: MIŁOSZ KUROWSKI z klasy VIIID i MARCEL KONOPKA z klasy VIIC zdobyli TYTUŁ LAUREATA w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SZACHOWYM KONIK SZACHOWY EXTRA. Brawo👏 👏 👏 👏
26 marca 2026r. w eliminacjach udział wzięli również:
- z klasy 7c: Marcel Konopka, Kinga Tyborowska, Antoni Zgiet, Hubert Korwek, Wojciech Masłowski oraz Igor Mierzejewski;
- z klasy 8d: Miłosz Kurowski, Patryk Szczęsny, Natalia Szmigiel oraz Antoni Dąbrowski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu, kolejnych sukcesów.
Samorząd Uczniowski
Aktualności
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Szachowego
Dominik Mieczkowski laureatem II miejsca w ogólnopolskim konkursie
Dominik Mieczkowski - uczeń kl. 5a został laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP w VII edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego InstaLogik 2025/26. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP, który w całości jest realizowany on-line. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Pięknych Świąt Wielkiej Nocy
Radość zmartwychwstania
W naszej szkole odbył się wyjątkowy apel z okazji Świąt Wielkanocnych, który wprowadził całą społeczność w radosny i pełen nadziei nastrój. Uczniowie klas 2d, 3d oraz 7d przygotowali piękne wystąpienie, przypominające o istocie tych świąt – odrodzeniu, życzliwości i wspólnocie.
Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorek wydarzenia – Pani Katarzyny Fabin oraz Pani Marii Rainka – za przygotowanie tego wyjątkowego spotkania. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i stworzenie tak ciepłej, świątecznej atmosfery!
Przy okazji apelu wręczono nagrody za konkurs plastyczny "Woda dla wszystkich" w ramach obchodów Światowych Dni Wody w naszej szkole.
W kategorii klas 1-3: Aleksandra Święczkowska klasa 3a, Hanna Plaga klasa 2b, Wiktor Tomaszewski klasa 1b.
WYRÓŻNIENIE Karina Sowul klasa 3c.
W kategorii klas 4-8: Hanna Figurska klasa 4a, Paweł Piwowarski klasa 5a, Franciszek Salwowski klasa 5a.
WYRÓŻNIENIE Aleksandra Kalinowska klasa 5a. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.21
Razem możemy więcej
Z całego serca dziękujemy wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę żywności w ramach akcji „Wielka Moc Pomagania – Wielkanoc z PCK dla potrzebujących 2026”.
Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać wiele produktów, które trafią do rodzin potrzebujących oraz seniorów. Każdy przyniesiony produkt – nawet najmniejszy – ma ogromne znaczenie i realnie pomaga innym.
Wasza wrażliwość, empatia i chęć niesienia pomocy są pięknym przykładem tego, jak wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze.
Razem mamy wielką moc pomagania! Dziękujemy!3
Muzyczny talent Franciszka Wilczewskiego
Z ogromną radością informujemy o kolejnym sukcesie ucznia klasy 3B. Franciszek Wilczewski zajął I miejsce podczas XI Regionalnych Konfrontacji Akordeonowych w Grajewie, prezentując umiejętności muzyczne oraz wrażliwość artystyczną. To osiągnięcie jest efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz pasji do muzyki. Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów oraz niegasnącego zapału w rozwijaniu muzycznego talentu
Świąteczne tradycje Leny
Nasi uczniowie w ramach godzin wychowawczych bardzo chętnie przygotowują lekcje dla swoich kolegów. Z okazji Świąt Wielkanocnych taką lekcję przeprowadziła Lena z 4a. Dzięki jej zaangażowaniu, uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami i nieznanymi wcześniej tradycjami świątecznymi. Podziwiali także stroiki świąteczne wykonane przez Lenę i jej rodzinę.
1
Zawodnicy naszej szkoły zwyciężyli w wielkim stylu!
W poniedziałek, 30 marca w ZSWiO nr 7 w Łomży uczniowie z łomżyńskich szkół rywalizowali w Mistrzostwach Miasta w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody podzielono na kategorie wiekowe. W kategorii młodzieży szkolnej naszą szkołę reprezentowali: Czaplicki Aleksander, Górski Mateusz, Jemielity Igor, Kiermozek Szymon, Małs Nataniel, Mierzejewski Mateusz, Sienkiewicz Mikołaj, Szymczyk Rafał, Zysk Wiktor i zywciężyli, zdobywając 1 miejsce!
W kategorii dzieci walczyli: Barbachowski Robert, Bogdan Wiktor, Górski Adam, Grądzki Piotr, Kaczkowski Jan, Kołakowski Piotr, Konopka Fabian, Kozikowski Szymon, Kumorowski Jakub, Mierzejewski Dominik, Mocarski Jan oraz Święcki Szymon, którzy również zdobyli 1 miejsce!
Gratulujemy wszystkim zawodnikom zwycięstwa!
Konik Szachowy Extra
26 marca 2026 roku, najlepsi szachiści z naszej szkoły, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym
KONIK SZACHOWY EXTRA.
Oto nasi reprezentanci: MARCEL KONOPKA, KINGA TYBOROWSKA, ANTONI ZGIET, HUBERT KORWEK, WOJCIECH MASŁOWSKI oraz IGOR MIERZEJEWSKI - z klasy VII C,
MIŁOSZ KUROWSKI, PATRYK SZCZĘSNY, NATALIA SZMIGIEL oraz ANTONI DĄBROWSKI - z klasy VIII D.
Bardzo mocno trzymamy kciuki i czekamy na wyniki konkursu.
Klara Dąbrowska na podium w "Akrobatycznym stracie"
Uczennica naszej szkoły, Klara Dąbrowska z klasy 4d, w minioną sobotę zdobyła 2. miejsce w zawodach akrobatycznych „Akrobatyczny Start”!
Serdeczne gratulacje! Życzymy kolejnych sukcesów!
Wiosenne Mistrzostwa Miasta w Badmintonie o Puchar Prezydenta Miasta Łomży
- 77
W Niedzielę Palmową, 29 marca 2026r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży rozegrano Wiosenne Mistrzostwa Miasta w Badmintonie o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Udział w zawodach wzięło 64 zawodników szkół podstawowych z regionu. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę niespodziankę. Zawody, zorganizowane przez naszą szkołę, oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Pietrusewicz, która skierowała ciepłe słowa do uczestników mistrzostw, życząc im powodzenia i dobrej zabawy. Młodzi sportowcy rywalizowali w kategoriach klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zawodnicy zaprezentowali imponujący poziom umiejętności technicznych oraz ogromną determinację, walcząc o każdą lotkę. Wiele pojedynków odbyło się na wysokim poziomie, a o końcowym wyniku decydowały detale, co świadczy o wyrównanym poziomie uczestników.
WYNIKI KOŃCOWE
Kategoria klas I-III
Chłopcy:
1. Żebrowski Aleksander SP Jarnuty
2. Nowociński Piotr SP Jarnuty
3. Plona Wojciech SP Jarnuty
4. Kuczyński Rafał SP 5 ŁomżaDziewczęta:
1. Szczyglewska Sandra SP JarnutyKategoria klas IV-VI
Chłopcy:
1. Plona Oskar SP Nowogród
2. Łebkowski Aleks SP 5 Łomża
3. Trzaska Nikodem SP Jarnuty
4. Stankiewicz Kacper SP DobrzyjałowoDziewczęta:
1. Wołowicz Maja SP Wizna
2. Karwowska Nikola SP Nowogród
3. Boryszewska Dominika SP Kupiski
4. Konopka Julia SP NowogródKategoria klas VII-VIII
Chłopcy:
1. Górski Mateusz SP 5 Łomża
2. Nasiadko Bartłomiej SP Kupiski
3. Jemielity Igor SP 5 Łomża
4. Seck Vincent SP SzczepankowoDziewczęta:
1. Pietrzak Aleksandra SP Szczepankowo
2. Lemańska Izabela SP Kupiski
3. Skopek Aleksandra SP Kupiski
4. Żurkowska Oliwia SP NowogródPo zakończeniu rywalizacji młodzi badmintoniści otrzymali medale, statuetki oraz karty podarunkowe z JUST KEBAB&GRILL. Medale i puchary dla najlepszych zawodników zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomża dr Mariusza Chrzanowskiego. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim trenerom i uczestnikom tegorocznych Wiosennych Mistrzostw Łomży w Badmintonie oraz życzą im dalszego rozwoju sportowego i wielu sukcesów na badmintonowych kortach.
Hania Figurska wyróżniona w konkursie plastycznym
Serdecznie gratulujemy Hani Figurskiej, uczennicy klasy IV A, zdobycia wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie plastycznym TRADYCJE, ZWYCZAJE I OBRZĘDY ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów artystycznych.
Brawo Haniu!
I etap II Olimpiady wiedzy o ciepłownictwie i zielonej energii rozstrzygnięty
Aż 80 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie Olimpiady wiedzy o ciepłownictwie i zielonej energii - II edycja organizowanego przez MPEC w Łomży. Zdaniem uczestników pytania były "średnio trudne" i szczegółowe. Walka była dość wyrównana i trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie eliminacje przeszli: Zuzanna Kamińska kl. 7b, Miłosz Kurowski kl. 8d, Małgorzata Jaśkiewicz kl. 7b. Kolejnym etapem jest wizyta studyjna w Ciepłowni Miejskiej - ważny moment przed finałem.
Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy powodzenia w ostaecznej rozgrywce!2
Szymon Bućkowski - nasz człowiek w Młodzieżowej Radzie Miasta
Z ogromną satysfakcją chcielibyśmy przekazać informację, że nasz uczeń, SZYMON BUĆKOWSKI z klasy VIII D - przewodniczący Samorządu Szkolnego naszej szkoły, został wybrany do elitarnego grona członków MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA ŁOMŻY. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.
Społeczność SP 5
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. To dzień, który pozwala zwiększać świadomość społeczną i zwracać uwagę na potrzeby osób z trisomią 21. Data obchodów – 21 marca – nie jest przypadkowa. Nawiązuje do trisomii 21, czyli obecności trzeciego chromosomu w 21. parze, będącej przyczyną tej choroby genetycznej. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary. Ich różnorodność ma przypominać o odmienności genotypowej, a jednocześnie podkreślać potrzebę akceptacji i wsparcia dla osób z zespołem Downa. Aby podkreślić tę akceptację społeczność naszej szkoły tego dnia symbolicznie przyszła w różnych skarpetkach.
Czy wodę się bada?
Z okazji Światowego Dnia Wody w klasach trzecich Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży przeprowadziła warsztaty laboratoryjne. Dzieciaki miały możliwość przeprowadzenia różnych doświadczeń, które dostarczyły wiele ciekawych wrażeń.
24
Światowy Dzień Wody
- 9
Dzień 22 marca Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Światowym Dniem Wody . Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się w tym roku do obchodów tego wydarzenia. Ideą akcji było uświadomienie uczniom, że wielu ludzi na świecie ma problem z dostępem do wody pitnej. Styl życia społeczeństw wysoko rozwiniętych powoduje ogromne ilości zużycia wody przeznaczanej do produkcji żywności, odzieży, sprzętu itd.
W klasach trzecich przeprowadzone zostały zajęcia laboratoryjne przez Panie z Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży.
Starsze klasy uczestniczyły w wykładach prowadzonych przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Uczniowie naszej szkoły mogli poszerzyć swoją wiedzę z ochrony przyrody i środowiska oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek przyrodniczych. Zdjęcia z wykładów poniżej
Częścią akcji było również przeprowadzenie konkursu plastycznego pt "Woda dla wszystkich". Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Prace ukazywały to, jak dzieci postrzegają wodę i bogactwo życia z nią związane. Prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły. Serdecznie dziękujemy za udział. Ogłoszenie wyników odbędzie się po przerwie świątecznej.
Konik Szachowy Extra
Nasza szkoła bierze udział w Konkursie Konik Szachowy Extra. Polega on na rozwiązaniu 30 zadań szachowych - w tym samym czasie w szkołach w 5 krajach Europy.
Profesjonalne sesje fotograficzne
Drodzy Rodzice!
W najbliższym tygodniu w dniach 23, 24 i 25 marca na terenie naszej szkoły będą robione sesje fotograficzne. Poniżej przedstawiamy Państwu cennik i ofertę firmy. Prosimy o poinformowanie dzieci, które zdjęcia i w jakiej ilośći mogą wykonać.
Ramzes, podaj łapę!
W piątek klasy Ib i IIa miały okazję spotkać się z Paniami ze Schroniska dla Bezdomnych Psów "Arka" ŁTOZ w Łomży i psem Ramzesem. Opiekunki zwierząt opowiedziały o życiu swoich podopiecznych. Dzieci ze wzruszeniem słuchały historii psiaków, a w szczególności Ramzesa. Dużą radość sprawiło im karmienie go psimi przysmakami.
16
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie