Aktualności

          • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Szachowego

          • Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, iż dwóch reprezentantów naszej szkoły: MIŁOSZ KUROWSKI z klasy VIIID i MARCEL KONOPKA z klasy VIIC zdobyli TYTUŁ LAUREATA w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SZACHOWYM KONIK SZACHOWY EXTRA. Brawo👏 👏 👏 👏 
            26 marca 2026r. w eliminacjach udział wzięli również:
            - z klasy 7c: Marcel Konopka, Kinga Tyborowska, Antoni Zgiet, Hubert Korwek, Wojciech Masłowski oraz Igor Mierzejewski;
            - z klasy 8d: Miłosz Kurowski, Patryk Szczęsny, Natalia Szmigiel oraz Antoni Dąbrowski.
            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu, kolejnych sukcesów. 
            Samorząd Uczniowski

             

          • Dominik Mieczkowski laureatem II miejsca w ogólnopolskim konkursie

          • Dominik Mieczkowski - uczeń kl. 5a został laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP w VII edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego InstaLogik 2025/26. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP, który w całości  jest realizowany on-line. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

          • Radość zmartwychwstania

          • W naszej szkole odbył się wyjątkowy apel z okazji Świąt Wielkanocnych, który wprowadził całą społeczność w radosny i pełen nadziei nastrój. Uczniowie klas 2d, 3d oraz 7d przygotowali piękne wystąpienie, przypominające o istocie tych świąt – odrodzeniu, życzliwości i wspólnocie.
            Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorek wydarzenia – Pani Katarzyny Fabin oraz Pani Marii Rainka – za przygotowanie tego wyjątkowego spotkania. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i stworzenie tak ciepłej, świątecznej atmosfery!
            Przy okazji apelu wręczono nagrody za konkurs plastyczny "Woda dla wszystkich" w ramach obchodów Światowych Dni Wody w naszej szkole.
            W kategorii klas 1-3: Aleksandra Święczkowska klasa 3a, Hanna Plaga klasa 2b, Wiktor Tomaszewski klasa 1b.
            WYRÓŻNIENIE Karina Sowul klasa 3c.
            W kategorii klas 4-8: Hanna Figurska klasa 4a, Paweł Piwowarski klasa 5a, Franciszek Salwowski klasa 5a. 
            WYRÓŻNIENIE Aleksandra Kalinowska klasa 5a. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

          • Razem możemy więcej

          • Z całego serca dziękujemy wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę żywności w ramach akcji „Wielka Moc Pomagania – Wielkanoc z PCK dla potrzebujących 2026”.
            Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać wiele produktów, które trafią do rodzin potrzebujących oraz seniorów. Każdy przyniesiony produkt – nawet najmniejszy – ma ogromne znaczenie i realnie pomaga innym.
            Wasza wrażliwość, empatia i chęć niesienia pomocy są pięknym przykładem tego, jak wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze.
            Razem mamy wielką moc pomagania! Dziękujemy!

          • Muzyczny talent Franciszka Wilczewskiego

          • Z ogromną radością informujemy o kolejnym sukcesie ucznia klasy 3B. Franciszek Wilczewski zajął I miejsce podczas XI Regionalnych Konfrontacji Akordeonowych w Grajewie, prezentując umiejętności muzyczne oraz wrażliwość artystyczną. To osiągnięcie jest efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz pasji do muzyki. Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów oraz niegasnącego zapału w rozwijaniu muzycznego talentu

          • Świąteczne tradycje Leny

          • Nasi uczniowie w ramach godzin wychowawczych bardzo chętnie przygotowują lekcje dla swoich kolegów. Z okazji Świąt Wielkanocnych taką lekcję przeprowadziła Lena z 4a. Dzięki jej zaangażowaniu, uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami i nieznanymi wcześniej tradycjami świątecznymi. Podziwiali także stroiki świąteczne wykonane przez Lenę i jej rodzinę. 

          • Zawodnicy naszej szkoły zwyciężyli w wielkim stylu!

          • W poniedziałek, 30 marca w ZSWiO nr 7 w Łomży uczniowie z łomżyńskich szkół rywalizowali w  Mistrzostwach Miasta w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody podzielono na kategorie wiekowe. W kategorii młodzieży szkolnej naszą szkołę reprezentowali: Czaplicki Aleksander, Górski Mateusz, Jemielity Igor, Kiermozek Szymon, Małs Nataniel, Mierzejewski Mateusz, Sienkiewicz Mikołaj, Szymczyk Rafał, Zysk Wiktor i zywciężyli, zdobywając 1 miejsce!
            W kategorii dzieci walczyli: Barbachowski Robert, Bogdan Wiktor, Górski Adam, Grądzki Piotr, Kaczkowski Jan, Kołakowski Piotr, Konopka Fabian, Kozikowski Szymon, Kumorowski Jakub, Mierzejewski Dominik, Mocarski Jan oraz Święcki Szymon, którzy również zdobyli 1 miejsce!

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom zwycięstwa!

          • Konik Szachowy Extra

          • 26 marca 2026 roku, najlepsi szachiści z naszej szkoły, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym
            KONIK SZACHOWY EXTRA.
            Oto nasi reprezentanci: MARCEL KONOPKA, KINGA TYBOROWSKA, ANTONI ZGIET, HUBERT KORWEK, WOJCIECH MASŁOWSKI oraz IGOR MIERZEJEWSKI - z klasy VII C, 
            MIŁOSZ KUROWSKI, PATRYK SZCZĘSNY, NATALIA SZMIGIEL oraz ANTONI DĄBROWSKI - z klasy VIII D. 
            Bardzo mocno trzymamy kciuki i czekamy na wyniki konkursu
            .

          • Wiosenne Mistrzostwa Miasta w Badmintonie o Puchar Prezydenta Miasta Łomży

          • W Niedzielę Palmową, 29 marca 2026r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży rozegrano Wiosenne Mistrzostwa Miasta w Badmintonie o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Udział w zawodach wzięło 64 zawodników szkół podstawowych z regionu. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę niespodziankę. Zawody, zorganizowane przez naszą szkołę, oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Pietrusewicz, która skierowała ciepłe słowa do uczestników mistrzostw, życząc im powodzenia i dobrej zabawy. Młodzi sportowcy rywalizowali w kategoriach klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zawodnicy zaprezentowali imponujący poziom umiejętności technicznych oraz ogromną determinację, walcząc o każdą lotkę. Wiele pojedynków odbyło się na wysokim poziomie, a o końcowym wyniku decydowały detale, co świadczy o wyrównanym poziomie uczestników.

            WYNIKI KOŃCOWE
            Kategoria klas I-III
            Chłopcy:
            1. Żebrowski Aleksander SP Jarnuty
            2. Nowociński Piotr SP Jarnuty
            3. Plona Wojciech SP Jarnuty
            4. Kuczyński Rafał SP 5 Łomża

            Dziewczęta:
            1. Szczyglewska Sandra SP Jarnuty

            Kategoria klas IV-VI
            Chłopcy:
            1. Plona Oskar SP Nowogród
            2. Łebkowski Aleks SP 5 Łomża
            3. Trzaska Nikodem SP Jarnuty
            4. Stankiewicz Kacper SP Dobrzyjałowo

            Dziewczęta:
            1. Wołowicz Maja SP Wizna
            2. Karwowska Nikola SP Nowogród
            3. Boryszewska Dominika SP Kupiski
            4. Konopka Julia SP Nowogród

             

            Kategoria klas VII-VIII
            Chłopcy:
            1. Górski Mateusz SP 5 Łomża
            2. Nasiadko Bartłomiej SP Kupiski
            3. Jemielity Igor SP 5 Łomża
            4. Seck Vincent SP Szczepankowo

            Dziewczęta:
            1. Pietrzak Aleksandra SP Szczepankowo
            2. Lemańska Izabela SP Kupiski
            3. Skopek Aleksandra SP Kupiski
            4. Żurkowska Oliwia SP Nowogród

            Po zakończeniu rywalizacji młodzi badmintoniści otrzymali medale, statuetki oraz  karty podarunkowe z JUST KEBAB&GRILL. Medale i puchary dla najlepszych zawodników zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomża dr Mariusza Chrzanowskiego. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim trenerom i uczestnikom tegorocznych Wiosennych Mistrzostw Łomży w Badmintonie oraz życzą im dalszego rozwoju sportowego i wielu sukcesów na badmintonowych kortach.

          • Hania Figurska wyróżniona w konkursie plastycznym

          • Serdecznie gratulujemy Hani Figurskiej, uczennicy klasy IV A, zdobycia wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie plastycznym TRADYCJE, ZWYCZAJE I OBRZĘDY ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów artystycznych. 
            Brawo Haniu!

          • I etap II Olimpiady wiedzy o ciepłownictwie i zielonej energii rozstrzygnięty

          • Aż 80 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie Olimpiady wiedzy o ciepłownictwie i zielonej energii - II edycja organizowanego przez MPEC w Łomży. Zdaniem uczestników pytania były "średnio trudne" i szczegółowe. Walka była dość wyrównana i trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie eliminacje przeszli: Zuzanna Kamińska kl. 7b, Miłosz Kurowski kl. 8d, Małgorzata Jaśkiewicz kl. 7b. Kolejnym etapem jest wizyta studyjna w Ciepłowni Miejskiej - ważny moment przed finałem.
            Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy powodzenia w ostaecznej rozgrywce!

          • Szymon Bućkowski - nasz człowiek w Młodzieżowej Radzie Miasta

          • Z ogromną satysfakcją chcielibyśmy przekazać informację, że nasz uczeń, SZYMON BUĆKOWSKI z klasy VIII D - przewodniczący Samorządu Szkolnego naszej szkoły, został wybrany do elitarnego grona członków MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA ŁOMŻY. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.
            Społeczność SP 5

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. To dzień, który pozwala zwiększać świadomość społeczną i zwracać uwagę na potrzeby osób z trisomią 21. Data obchodów – 21 marca – nie jest przypadkowa. Nawiązuje do trisomii 21, czyli obecności trzeciego chromosomu w 21. parze, będącej przyczyną tej choroby genetycznej. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary. Ich różnorodność ma przypominać o odmienności genotypowej, a jednocześnie podkreślać potrzebę akceptacji i wsparcia dla osób z zespołem Downa. Aby podkreślić tę akceptację społeczność naszej szkoły tego dnia symbolicznie przyszła w różnych skarpetkach. 

          • Światowy Dzień Wody

          • Dzień 22 marca Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Światowym Dniem Wody . Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się w tym roku do obchodów tego wydarzenia. Ideą akcji było uświadomienie uczniom, że wielu ludzi na świecie ma problem z dostępem do wody pitnej. Styl życia społeczeństw wysoko rozwiniętych powoduje ogromne ilości zużycia wody przeznaczanej do produkcji żywności, odzieży, sprzętu itd.

            W klasach trzecich przeprowadzone zostały zajęcia laboratoryjne przez Panie z Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży.

            Starsze klasy uczestniczyły w wykładach prowadzonych przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Uczniowie naszej szkoły mogli poszerzyć swoją wiedzę z ochrony przyrody i środowiska oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek przyrodniczych. Zdjęcia z wykładów poniżej

            Częścią akcji było również przeprowadzenie konkursu plastycznego pt "Woda dla wszystkich". Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Prace ukazywały to, jak dzieci postrzegają wodę i bogactwo życia z nią związane. Prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły. Serdecznie dziękujemy za udział. Ogłoszenie wyników odbędzie się po przerwie świątecznej.

          • Konik Szachowy Extra

          • Nasza szkoła bierze udział w Konkursie Konik Szachowy Extra. Polega on na rozwiązaniu 30 zadań szachowych - w tym samym czasie w szkołach w 5 krajach Europy.

          • Profesjonalne sesje fotograficzne

          • Drodzy Rodzice!
            W najbliższym tygodniu w dniach 23, 24 i 25 marca na terenie naszej szkoły będą robione sesje fotograficzne. Poniżej przedstawiamy Państwu cennik i ofertę firmy. Prosimy o poinformowanie dzieci, które zdjęcia i w jakiej ilośći mogą wykonać.