• Praktyczna matematyka

• W klasie 7A realizowana jest innowacja pedagogiczna "Świat jest matematyczny". Aby pokazać uczniom zastosowanie matematyki w różnych dziedzinach życia, w dniu 27 października pani wychowawczyni Katarzyna Jastrzębska zorganizowała swoim uczniom wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Funkcjonariusze policji opowiedzieli naszym uczniom o zastosowaniu liczb i matematyki w ich pracy zawodowej. Przestrzegli też przed internetowymi zakupami. Na koniec spotkania udzielili odpowiedzi na liczne pytania młodzieży. Wycieczka zakończyła się wizytą w pizzerii Pepe Rosso i wspólnym posiłkiem.

• Dzień Dyni

• W dniu 25 października Samorząd Uczniowski SP 5 zaprosił wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wspólnego świętowania Dnia Dyni. Na korytarzach królował kolor pomarańczowy, czerwony, żółty i zielony. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością w dekorowaniu swoich sal lekcyjnych. Dynia to warzywo, które cieszy się ogromną popularnością w sezonie jesiennym i jest szeroko wykorzystywane w kuchni, dlatego na obiad można było skosztować pysznej zupy dyniowej.
            Więcej pomarańczowych zdjęć w Galerii.

• Lekcja słatkografii

• Przez kilka lekcji klasa IVB zgłębiała tajniki wiedzy razem z Panem Kleksem. Dzisiaj nadszedł czas na lekcję sałatkografii. W ruch poszły noże, widelce, łyżki, salaterki. Dzieci obierały, kroiły, mieszały i doprawiały swoje  pyszne owocowe sałatki. Radości było co niemiara, a zdrowia jeszcze więcej!

• Las jesienią

• Co słychać jesienią w lesie? O tym mogła się przekonać klasa III a wybierając się 20 października na wycieczkę do Drozdowa. Lekcja przyrody w terenie nie tylko pogłębiła wiadomości, ale dostarczyła też wszystkim niezapomnianych wrażeń. Uczniowie. Pod czujnym okiem Pani przewodnik, z chęcią przemierzali leśne ścieżki w Rezerwacie Przyrody "Kalinowo" - wsłuchiwali się w odgłosy lasu, podziwiali jesienny krajobraz, rozpoznawali pospolite gatunki drzew i zwierząt. Później przyszedł czas na samodzielne wykonanie kart do zielnika. Na koniec można było zjeść pyszne kiełbaski upieczone w ognisku i wesoło pobawić się z rówieśnikami.
            Wszyscy w dobrych humorach i z piosenką na ustach wrócili do szkoły.

• Odwiedziny w schronisku ARKA

• 18 października 2023r. uczniowie klasy 3B razem z wychowawczynią i rodzicami wybrali się do Schroniska dla Bezdomnych Psów ARKA w Łomży. Oprócz karmy, dzieci podarowały zwierzakom przede wszystkim swoje serca. Nie obyło się bez przytulania, głaskania, pieszczenia i łez wzruszenia.

• Sportowe sukcesy naszych uczniów

• W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły odnieśli fantastyczne sukcesy sportowe.
            18 października w Mistrzostwach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie nasza szkoła zajęła I miejsce
            i awansowała do półfinału wojewódzkiego. Nasi uczniowie wystąpili w składzie: Piszczatowski Bartosz, Borkowski Bartłomiej, Dąbrowski Szymon i Kuźma Artur.
            Tego samego dnia w Mistrzostwach Igrzysk Dzieci w Badmintonie nasza szkoła zajęła również I miejsce
            i awansowała do półfinału wojewódzkiego. Wystąpiliśmy w składzie: Górski Mateusz,Jemielity Igor,Kuczyński Adrian i Górski Adam.
            21 października 2023r. w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła zdobyła srebrny medal i awansowała do Mistrzostw Polski. Wystąpiliśmy
            w składzie: Mierzejewski Mateusz, Górski Mateusz, Szierzputowski Filip, Włodkowski Aleksander, Jemielity Igor, Sienkiewicz Mikołaj, Zysk Wiktor.
            Tedo samego dnia w Białymstoku odbył się też Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła zajęła IV miejsce. Wystąpiliśmy w składzie: Kuźma Artur, Szczęsny Dominik, Dąbrowski Szymon, Bandzul Tomasz, Sulkowski Adam, Szczubełek Adrian, Borkowski Bartłomiej, Sokół Samuel.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla każdego nauczyciela oraz pracownika oświaty. Z tej okazji
            14 października uczniowie z klas IVc, Vd, VIa, VIb, VIIa, VIIc pod kierunkiem pań Doroty Żelaznej, Beaty Filipkowskiej oraz Aliny Krakowieckiej przygotowali uroczystą akademię. Podczas występów można było między innymi zobaczyć ciekawy pokaz mody, wysłuchać pięknie zaśpiewanych piosenek, a także poznać wyjątkową wróżbę. Część artystyczną zakończył występ taneczny dziewczynek z klas I-III, przygotowany pod kierunkiem pań Magdaleny Szyszko oraz Agaty Cieniewicz. Na zakończenie uroczystości wyjątkowe życzenia całej społeczności szkolnej złożyła pani dyrektor Małgorzata Pietrusewicz.