• TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

•                      Tydzień Języków Obcych organizowany w dniach 8-12 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5   im. Stanisława Staszica w Łomży, to tydzień podczas którego zaplanowane zostały różne działania i atrakcje przybliżające uczniom kulturę i języki innych krajów.

Jednym z działań zaplanowanych 9 maja w Dniu Europy było podsumowanie warsztatów językowych z native speakerem  przeprowadzonych w dniach 17 – 21 kwietnia przez Tutlo – szkołę języka angielskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży. W czasie spotkania 7 uczniów ze szkoły otrzymało stypendia w postaci 3 miesięcznych  kursów on-line języka angielskiego prowadzonych przez native speakera. Są to następujący uczniowie:

Dawid Wróblewski kl. VI A

Natalia Śmiarowska kl. VI A

Gabriel Borawski kl. VI C

Maja Jaśkiewicz kl. VI C

Wiktoria Pęzioł kl. VI D

Julia Makowska kl. VII B

Kacper Chojnowski kl. VIII A

Dodatkowo uczniowie klas IV – VIII po zarejestrowaniu przez swoich rodziców na platformę Tutlo otrzymali 3 darmowe lekcje, gdzie mogą sprawdzić swoje kompetencje językowe w bezpośredniej rozmowie z native speakerem. Uczestników spotkania przywitała pieśń, pt. „Oda do Radości” w wykonaniu chóru szkolnego.

Pani Dyrektor Małgorzata Pietrusewicz powitała przybyłego na tę uroczystość Pana Prezydenta dr Mariusza Chrzanowskiego oraz przedstawiła główne założenia podjętych przez szkołę działań na rzecz rozwijania u uczniów umiejętności mówienia w językach obcych. Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Łomży dr Mariusz Chrzanowski oraz przedstawiciel szkoły językowej Tutlo Pan Daniel Cieśla.

Podczas spotkania nauczycielka pochodzenia nigeryjskiego, która prowadziła warsztaty, podziękowała uczniom za zaangażowanie i dobrze wykonaną pracę, po czym wraz z grupą ochotników wykonała afrykański taniec Kukere.

Szkoła we współpracy z Tutlo planuje podejmowanie dalszych działań, uatrakcyjniających naukę języka angielskiego, gdyż jak wspomniała wicedyrektor szkoły Magdalena Jakacka, umiejętność biegłego posługiwania się językami obcymi jest kluczem otwierającym uczniom wiele nowych perspektyw w Europie i na całym świecie.