• „MOBILNE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

WARSZTATY

W dniu 25 kwietnia 2023 r. mieliśmy okazję gościć w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży trenerów „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”.

Uczniowie klas 3a, 3b, 3c, 4b i 5d uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez trenerów o tematyce „Druk 3D” oraz „Rozpoznawanie ruchu przez kamery”. Fascynacji, zachwytów oraz chęci do pracy twórczej nie brakowało!!! Powstały fantastyczne pamiątki 3D w postaci pojazdów, zwierząt i przeróżnych postaci. Dzieci zadawały mnóstwo pytań
            i poszerzyły swoją wiedzę i zainteresowania na temat możliwości technologicznych rozpoznawania ruchu przy użyciu kamery i laptopa.

Wszystko to stało się możliwe dzięki największemu w Polsce projektowi edukacyjna - technologicznemu „Laboratoria Przyszłości”, z którego pozyskano fundusze na rozwijanie innowacyjności w szkołach w postaci nowoczesnego sprzętu: drukarek 3D, robotów Proton, gogli VR itp., a także warsztatów z trenerami.

Zapał do twórczej i kreatywnej pracy towarzyszy zarówno nauczycielom, jak i uczniom, więc działamy aktywnie i nie zwalniamy tempa.

• „Tutlo dla Szkół”

• „Tutlo dla Szkół” ramię w ramię ze Szkołą Podstawową nr 5
            im. Stanisława Staszica w Łomży

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża pana dr Mariusza Chrzanowskiego przystąpiła do programu „Native speaker w każdej szkole”. Celem programu jest wspieranie praktyki językowej uczniów. W ramach programu uczniowie klas IV - VIII bezpłatnie rozwijają swoje umiejętności językowe - w szczególności kompetencje mówienia – pod okiem native speakera języka angielskiego. Wiodącymi celami akcji są:

- wsparcie uczniów szkoły w procesie rozwoju kompetencji językowych;

- przełamywanie bariery językowej;

- rozbudzenie w uczniach pasji do nauki języków - także poprzez interakcje z przedstawicielami wielu kultur;

- wyrównywanie szans.

Ponadto, każdy z uczniów z klas IV - VIII otrzyma 3 bezpłatne lekcje z native speakerem do odbycia na platformie Tutlo. Realizując cel wyrównywania szans, Tutlo przekaże również szkole darmowe stypendia dla uczniów w postaci 3 miesięcznych kursów języka angielskiego.

W ramach działań promujących naukę języków obcych w dniach 8-12 maja w szkole zostaje zorganizowany „Tydzień Języków Obcych”, podczas którego uczniowie w sposób ciekawy i niekonwencjonalny zapoznają się z bogactwem kulturowym krajów anglojęzycznych.