• WITAMY W GRONIE CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

•     Tradycją biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży stało się "Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników”.
            W roku szkolnym 2021/2022 w tym niezwykłym wydarzeniu przygotowanym przez uczniów ze Szkolnego Teatru „Fantazja” uczestniczyli kandydaci na czytelników biblioteki szkolnej z klas pierwszych:

- klasa I a - z wychowawczynią p. Agnieszką Grużewską i p. Iwoną Sakowską,

- klasa I b - z wychowawczynią p. Małgorzatą Zawadzką,

- klasa I c - z wychowawczynią p. Joanną Wysmułek,

- klasa I d – z wychowawczynią p. Iwoną Konopko i Emilią Zyra.

Królowa Książka i p. Marzena Anna Chętnik,nauczyciel bibliotekarz, pasowały pierwszaków i przeprowadziły „egzamin” ze znajomości poszczególnych bajek.
            Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą, zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki i zostały przyjęte do grona czytelników biblioteki.
            Samorząd Uczniowski umilił spotkanie z pierwszakami słodką niespodzianką.

• IGRZYSKA DZIECI

• W dniu 09 kwietnia 2022 w Supraślu odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w drużynowych biegach przełajowych. Nasza szkoła zdobyła srebrny medal. SP 5 w Łomży reprezentowali: Wądołowski Maciej, Chojnowski Marcel, Szczęsny Dominik, Butkiewicz Damian, Kuźma Artur, Chętnik Wiktor, Stomski Filip, Mierzejewski Mateusz, Zysk Wiktor, Kuczyński Adrian i Brzozowski Hubert.

• IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

• Kacper Miłaszewski brązowym medalistą województwa podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych.
            Nasza szkoła drużynowo zdobyła V miejsce w województwie podlaskim.Sp 5 Łomża reprezentowali: Miłaszewski Kacper, Rytelewski Wiktor i Głębocki Bartosz.

• IGRZYSKA DZIECI W SIATKÓWCE

•   W dniu 30 marca 2022r. w SP 5 Zambrów odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w siatkówce. Nasza szkoła zajęła I miejsce i awansowała do finału Wojewódzkiego. SP 5 w Łomży reprezentowali: Wądołowski Maciej, Szczęsny Dominik, Szczubełek Adrian, Popiołek Maciej, Tarnacki Adam, Butkiewicz Damian, Dąbrowski Filip, Pogorzelski Igor, Klimczuk Igor, Szczubełek Oliwier i Piszczatowski Bartosz.